Kantoliinatukihenkilöitä

Oletko hankkimassa tai jo ostanut kantoliinan? Haluaisitko tutustua kantoliinoihin tai oppia sidontoja?
Seuraavat henkilöt ovat kokeneita kantoliinailijoita ja auttavat sinua mielellään sekä liinan valinnan että sidontojen suhteen ihan kädestä pitäen ja vastaavat myös sinua askarruttaviin kysymyksiin. Monet auttavat myös muiden ergonomisten kantovälineiden käytössä (esim. kantoreppujen kanssa kantamisessa). Ota rohkeasti yhteyttä. Mikäli haluaisit ryhtyä tukihenkilöksi tai tietosi ovat muuttuneet: ilmoita siitä meille.
Asuinkaup./kunta Nimi Sähköpostiosoite Puh. nro Solmittavan liinan käyttö-
opastus
Rengasliinan käyttöopastus
Mikkeli Milla Sairanen milla.sairanen (at) gmail.com   kyllä kyllä
Haukipudas Soikkeli Heidi ikiliikkuja2 (at) luukku.com 040-763 5632 kyllä kyllä
Hyrynsalmi Marjaana Heikkinen   050-4114864 kyllä kyllä
Isokyrö  Anu Kuusalo  anu.kuusalo (at) netikka.fi 040-507 5386  kyllä  kyllä 
Joensuu + Pohjois-Karjala Tiina Kovalaine kovalaine (at) iki.fi 040-844 9146 kyllä  jos opastettavalla on oma liina 
Jyväskylä/Haapaniemi Nina Lamminpää ninalam_5 (at) hotmail.com   kyllä kyllä
Jyväskylän mlk  Anna Sillanpää  missi (at) luukku.com 044-550 4721  kyllä  kyllä 
Kajaani ja lähiympäristö + Kuhmo Piia Kemppainen p.vaisanen (at) suomi24.fi 050-532 4148 kyllä  jos opastettavalla on oma liina 
Kangasala ja ymp. Katri Valkama perhe.valkama (at) kolumbus.fi   kyllä  kyllä 
Kemi Sari Kumpumäki sakum (at) mbnet.fi   kyllä kyllä
Kerava  Heli Päiväniemi  hpniemi (at) pcuf.fi 040-570 6374  kyllä  kyllä 
Kirkkonummi Virpi Miettinen virpi (at) sci.fi 050-366 9109 kyllä kyllä
Kouvola  Anne Paakkanen  anne.paakkanen (at) pp.inet.fi 040-741 5562  kyllä  kyllä 
Kuusankoski Hanna Majander hanna.majander (at) pp.nic.fi 040-778 0345 kyllä  kyllä
Lahti  Susanna Saares  samettisyli (at) phnet.fi 050-348 4614  kyllä  kyllä
Lappeenranta Anne Leminen aleminen (at) gmail.com   kyllä jos opastettavalla on oma liina 
Lapua Nina Ventola ninaventola (at) hotmail.com 044-5277443 kyllä kyllä
Asuinkaup./kunta Nimi Sähköpostiosoite Puh. nro Solmittavan liinan käyttö-
op.
Rengasliinan käyttöopastus
Loimaan kunta  Irina Niemelä  salmixu (at) surffi.net 03-437 8080/
040-819 5654
kyllä  kyllä
Mikkeli/Hirvensalmi Pia Laitinen neppuliina-75 (at) suomi24.fi   kyllä kyllä
Mikkeli Milla Sairanen milla.sairanen (at) gmail.com   kyllä kyllä
Mustasaari/Vaasa Marita Kivistö info (at) pikkupeikko.fi 040-765 0847 kyllä kyllä
Nummi-Pusula (Lohja) Taru Tupola taru.tupola (at) dnainternet.net   kyllä  ei
Pori Heidi Wahlman heidi (at) pikku-papoose.fi   kyllä kyllä
Pori/Noormarkku Maarit Unonius maarit.unonius (at) gmail.com   kyllä kyllä
Raahe Christina Pönkkö stina (at) metku.net 040-573 5231 kyllä kyllä
Rantasalmi Lumi Sammallahti lumi.sammallahti (at) pp.inet.fi   kyllä kyllä
Savonlinna Katja Kyllönen katja_helena (at) yahoo.com 050-532 5566 kyllä ei
Sotkamo  Anna Rönty  matti.ronty (at) reppu.net 08-687 4460  kyllä  kyllä 
Toijala  Sanna Partanen  partanen_sanna (at) hotmail.fi   kyllä kyllä
Tampere Anu-Maria V-N  info (at) mamaoello.fi www.lapsiperhe.net/napapiiri   kyllä  kyllä 
Toijala  Sanna Partanen  partanen_sanna (at) hotmail.fi   kyllä kyllä
Turku (myös Valtimo, Pohjois-Karjala) Tanja Kuokkanen    044-305 0403 kyllä  kyllä 
Turku, myös Laitila ja Rauma Petra-Paula Corsini-Rautalinna petcor (at) utu.fi 040-559 5030 kyllä kyllä
Turku, myös Lieto, Laitila ja Kaarina Salla Toikka kuu198 (at) gmail.com 040-5030169 kyllä kyllä
Tuusula Anna Metsoila perhe.metsoila (at) luukku.com 040-733 6733 kyllä kyllä
Asuinkaup./kunta Nimi Sähköpostiosoite Puh. nro Solmittavan liinan käyttö-
op.
Rengasliinan käyttöopastus
Vaasa (Mustasaari)  Anu Knuutti  knuutti (at) netikka.fi 040-530 1400  kyllä  kyllä 
Vammala  Outi Koivu  outi (at) netland.fi 050-538 5404  kyllä  ei 
Vammala  Miia Palonen

miia_kristiina (at) hotmail.com

040-7730608 kyllä  kyllä 
Vantaa/Martinlaakso (Länsi-Vantaa) myös Keravalla   Jaana Reinikka  jaana.reinikka (at) iki.fi 040-524 0475  kyllä  kyllä
Vantaa/Tikkurila ja Pohjois-Helsinki. Also in English! Tara Hemsley heidehof (at) jippii.fi 050-4059995 kyllä ei